Apsik!

Apsik! Świetna aplikacja, z Mobiem

data wydania 1 year ago 1.2.1 wersja.
Apsik!

Apsik! jest kompleksową aplikacją stworzoną specjalnie dla alergików.

Aplikacja zawiera aktualne mapy pyleń w całej Polsce z możliwością personalizacji komunikatów o pyleniu i wyboru alergenów, alerty smogowe, pogodę, kalendarzyk umożliwiający codzienne zapisywanie objawów, wyszukiwarkę gabinetów alergologicznych.Program został opracowany we współpracy z pacjentami cierpiącymi na alergię i lekarzami alergologami.• Dbaj o samopoczucie: monitoruj nasilenie objawów aby ograniczyć ryzyko reakcji alergicznej.

• Stwórz własną mapę pyleń: otrzymuj powiadomienia dotyczące zmiany stężenia alergenów.

• Bądź na bieżąco: aktualne dane o pyleniu i alertach smogowych.

• Miej kontakt z lekarzem: znajdź gabinet alergologa w Twojej okolicy i skonsultuj z nim wyniki.

Apsik! umożliwia bieżące śledzenie pylenia wybranych alergenów i możliwość tworzenia zestawień, na których widać poziom pylenia oraz indywidualne nasilenie objawów w określonych ramach czasowych.

Apsik! ma możliwość personalizacji komunikatów o pyleniu. Przy logowaniu każdy użytkownik wybiera rośliny, na których pyłki jest uczulony i otrzymuje wyłącznie wybrane informacje.

Apsik! posiada dzienniczek, w którym można zapisywać codzienne obawy. Jeśli zapisy objawów wskazują, że objawy są od co najmniej 3 dni niekontrolowane, dzienniczek powiadamia o tym pacjenta, by mógł o tym poinformować swojego lekarza i skonsultować z nim wyniki.

Apsik! na bieżąco pobiera dane ze stacji pogodowych oraz stacji monitorujących zanieczyszczenie powietrza, aby pokazywać poziom szkodliwych pyłów i związków w nim zawartych.

Apsik! Pozwala znaleźć gabinety lekarzy alergologów w najbliższej okolicy (funkcja automatycznej lokalizacji) oraz na terenie całej Polski – wszystko wyświetlane na mapie z możliwością wytyczenia automatycznej trasy dojazdu.

Aplikacji Apsik! używa się intuicyjnie, gdyż jest bardzo łatwa w obsłudze.

W aplikacji istnieje możliwość utworzenia wielu kont i przełączania się między nimi, co daje możliwość kontrolowania również objawów u członków rodziny np. u dzieci.

Żródło danych OBAŚ (Ośrodek Badań Alergenów Środowiskowych) DYM-2017-0119